Tudor Gothic Castle of Castellanus

Tudor English Gothic style Castle of Castellanus is for sale on a huge land estate located in central Moravia region of Czech republic about 170 miles East of Prague the capital The castle has been remodeled and updated several times through out the

John Vostenak
Real Estate and Business Opportunities in Monrovia, 
Bradbury, Arcadia, Pasadena, San Marino, La Canada, 
La Crescenta, Altadena, South Pasadena, Sierra Madre,
Duarte and all of Los Angeles, Orange, 
San Bernardino and Riverside Counties. 
We have links to listings in entire USA, 
and countries of Europe,
also focussing on Czech and Slovakia republics.
150


Tudor Gothic Castle of CastellanusTudor English Gothic style Castle of Castellanus is for sale , on a huge land estate.

located in central Moravia region of Czech republic , about 170 miles East of Prague the capital.

The castle has been remodeled and updated several times through out the history. The latest update was in 2007.

Suitable for a destination resort hotel estate with many uses.

There is newly updated and constructed restaurant within the castle.
The large gardens were updates and configured .

Caste land is 40 hectars
( 100 US Acres)

Forest & hunting property included is 390 Hectars
( 975 US Acres )

In addition there is a leased land for additional hunting at additional 450 Hectars
( 1,125 US Acres )


............

more detail english translation on demad to qualified buyers only.

............

Zámek u Olomouce je nepravidelná trojkřídlá stavba jíž dominují dvě hranolové věže s pyramidovými střechami. Jedna z věží je vystavěna ve středu dvoupodlažního obytného křídla, druhá uzavírá jižní a východní křídlo budovy, zatímco severní jednopodlažní křídlo je uzavřeno trojúhelníkovým štítem. Věže, štíty a ostatní části budovy jsou zakončeny cimbuřími po vzoru anglické tudorovské gotiky.Vlastní budova zámku je ve tvaru písmene L a po pravé straně při vjezdu je kuchyně, která byla přistavena v roce 1953, pod kterou byly dříve stáje. Dále následuje jídelna, učebny a kanceláře. Čelní stranu tvoří třípatrová nemovitost. V rozích nemovitosti jsou věže a mezi těmito cimbuří. Zdivo je masivní, krov sedlový, krytina zčásti plechová a zčásti hliníková.

Vnitřně je zámek uspořádán tak, že vedle velké jídelny, dvou rozsáhlých učeben, kanceláří se v zámku nachází pokoje a společná sociální zařízení, které je umístěno v každém podlaží. V době, kdy objekt sloužil jako internát, bylo zde ubytováno asi 150 učenek. Při vhodnějším využití prostoru lze v objektech umístit nejméně 300 osob.Zámek sloužil jako školící a ubytovací středisko.

Dle stavebního provedení lze předpokládat stáří zámeckých budov od poslední přestavby v r. 1878. Rozsáhlá oprava (GO) byla provedena po válce v r. 1946. Druhá rozsáhlejší oprava byla provedena r. 1963. Stavba je solidně provedena a dle zkušeností lze vzhledem k technickému stavu t.j. ke stavu krovů, schodišť, nosných zdí a střech, předpokládat celkovou životnost zámeckých budov při běžné údržbě na 300 i více roků, přestože se interiéry jeví na první pohled v horším stavu než ve skutečnosti jsou.
Objekty nejsou kulturními památkami.

Současní majitelé zámek , vedlejší stavbu ( nazývanou zámeček ) a přilehlé nemovitosti kupovali postupně v letech 1992 - 2004 s tím, že na zámku postupně opravili zejména střechy, které jsou k dnešnímu datu v podstatě v bezvadném stavu. Zámeček prošel větší rekonstrukcí .

V 1.NP byl rekonstruovaný byt 3+1 o velikosti cca 200 m2 s rozsáhlou venkovní terasou . Ještě větší nadstandartní byt v 1. NP je před dokončením. Byla zde vybudována moderní kotelna na dřevoplyn.
V 2. NP byla rekonstruována zámecká restaurace včetně přístavby sociální části splňující podmínky kuchyně EU. Na zbytek budovy je vyřízeno stavební povolení na zbudování penzionu resp. dalších bytů. K objektům jsou přivedeny veškeré inženýrské sítě ( voda, elektřina, plyn, telefón ). Navíc zdrojem vody jsou 2 studny. Jedna původní kopaná. Druhá vrtaná (50m) , kterou již zřizovali noví majitelé. V obou studnách je pitná voda s tím, že rozbor vody umožňuje tuto vodu používat pro veřejné stravování.

Noví majitelé rovněž zbudovali uvnitř areálu novou kanalizaci ( délka 150m, průměr 40cm ) , na kterou jsou napojeny veškeré prostory zámečku.

Rekonstrukcí prošly i zahradní úpravy . Do parků bylo navezeno 600 nákladních aut hlíny a zřízeny nové trávníky. Rovněž přístupová obecní cesta je po rekontrukci a v perfektním stavu.

Na areál zámku navazují vlastní lesy, včetně polností.
Výměra lesů je cca 390 ha.
Výměra ostatních pozemků je cca 40 ha. V lesích hospodaří majitelé sami. V letošním roce končí hospodářský plán a bude se tvořit nový hospodářský plán na další decénium ( 10 let). V tomto plánu si majitelé sami určují rozsah těžeb a navazujících prací.
V minulém decéniu se vytěžilo cca 12 tis. m3 dřeva. Plán na příštích 10 let bude však nižší. Lesní porosty jsou mladší, nemají takové přírustky jako v jiných vlhčích lokalitách a pokud má případný zájemce zájem pouze o hospodářské využití lesa, pak v tomto případě najde v ČR zajímavější porosty.

Předností nabízených nemovitostí je zejména skutečnost, že uvedené pozemky jsou v podstatě vcelku, pouze na jednom místě přes ně prochází silnice 4.třídy. Majitelé zřídili na těchto pozemcích vlastní honitbu, která byla povolena v roce 2003 a její celková výměra činí 877 ha.
Rozdíl ve výměře činí pronajaté pozemky. Roční nájem cca 447 ha činí pro účely honitby částku Kč 10.000,-- .

Zájemci o myslivost mají dostatečné vyžití. Honitba je bohatá na zvěř, kromě drobné zvěře je možné ve větším množství lovit srnčí a černou zvěř, dále se loví daněk. Ojediněle se vyskytuje i jelen sika. Na některých místech prochází i jelen evropský.

Není problém přilákat do honitby mufloní zvěř, což však vzhledem ke stáří porostu nedoporučujeme. V blízkosti uvedených pozemků není problém dokupovat pozemky další.Výše uvedený areál je včetně všech lesů, ostatních pozemků, práva honitby . Samotné lesy ( honitba) bez zámku a zámečku jsou neprodejné.for sale
price: $ 8 000 000


category:
Castle
- Castle Estate for sale


address :: u Olomouce
city :: Olomomuc
state :: Czech
country :: Czech Republic


Status: sold

Show Open House Tour
Tudor Gothic Castle of Castellanus
    f-66-1.jpg
Contact:
Agency: Century 21 Ludecke Realty
20 E. Foothill Blvd. #105 , Arcadia, CA 91006
Name: John Vostenak
Phone: 1-626-408-2266
e-mail: hidden
web: www.johnvostenak.com


view all USA Properties
view all Czech Properties
view all Slovak PropertiesWarning: file_get_contents(): Peer certificate CN=`hor.cz' did not match expected CN=`podpis.hor.cz' in /home/johnvost/www/www/index.php on line 708

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /home/johnvost/www/www/index.php on line 708

Warning: file_get_contents(http://podpis.hor.cz/w.php?sn=www.johnvostenak.com&rok=2006): failed to open stream: operation failed in /home/johnvost/www/www/index.php on line 708
150rss.jpg, 2,8kB John Vostenak News Add RSS to Google
rss.jpg, 2,8kB John Vostenak Realty Add RSS to Google

New Listings Email Alert:

Detail Site Search:


Bookmark and ShareCENTURY 21 Ludecke Realty
John Vostenak, Realtor, CA Broker, Lic#: 00871958 CENTURY 21 Ludecke Inc. • 20 E. Foothill Blvd , Suite 105 • Arcadia, California 91006 USA
Direct Line, Google Voice Mail: 1-626-408-2266 •
Favorite Internet Messengers & Video Conference Phones: Skype.com
All Information contained on the web site and any links is believed to be accurate, but should not be relied upon without verification. All properties are subject to prior sale, change or withdrawal. Neither broker(s), agent(s) nor johnvostenak.com shall be responsible for any typographical errors, misinformation or misprints, and shall be held totally harmless.
Accuracy of square footage, lot size, and other information is not guaranteed.
CENTURY 21® is a registered trademark licensed to Century 21 Real Estate LLC. Equal Housing Opportunity. Each Office is Independently Owned and Operated.
All rights reserved. This copyrighted material may not be re-published without permission. Links are encouraged.


GO USC TROJANS ! FIGHT ON !


My status


© John Vostenak 2006
_
genet=1.01